Teatr im. Adama Mickiewicza zaprasza na spektakl

26 czerwca 2020 roku, o godzinie 18, teatr częstochowski zaprasza na prapremierę sztuki Lota Vekemansa ” Fałsz „. Przedstawienie reżyseruje André Hübner-Ochodlo, w głównych rolach zobaczymy : Iwonę Chołuj, Teresę Dzielską, Macieja Półtoraka .

Dramat „Fals” miał swoją prapremierę w 2013 roku w Gandawie, a w 2014 roku otrzymał nagrodę Królewskiej Akademii Języka i Kultury Niderlandzkiej jako najlepszy dramat roku. Tekst w mistrzowski sposób kontynuuje dramaturgię Harolda Pintera i Jean-Paula Sartre’a. Autorka dramatu – Lot Vekemans jest zaliczana do wschodzących gwiazd współczesnej dramaturgii. Zebrała również bardzo pochlebne recenzje za opublikowaną w 2016 roku powieść „Ślubna sukienka z Warszawy”.

Premiera w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie będzie miała miejsce 5 września 2020 r.

Bilety do nabycia na polską prapremierę tutaj

Jakie środki bezpieczeństwa podejmuje teatr przy spektaklu który odbywa się realnie nie w formie online ? Poniżej przedstawiamy wyciąg z procedury bezpieczeństwa stosowanej w częstochowskim teatrze

  1. Ustalamy limit miejsc na widowni Sceny dużej na jednym przedstawieniu – 150 osób
  2. W budynku Teatru obowiązuje nakaz noszenia własnych maseczek lub przyłbic.
  3. Przed wejściem na widownię prosimy Państwa o dezynfekcję dłoni. Pojemnik z preparatem dezynfekującym znajduje się w holu kasowym.
  4. Prosimy Państwa o wcześniejsze przybycie do Teatru, tak aby bezkolizyjnie zajmować wyznaczone miejsca. Publiczność będzie zapraszana na widownię na 30 minut przed rozpoczęciem przedstawienia.
  5. W szatniach numerki nie będą wydawane. Uprzejmie prosimy o samoobsługę lub – w przypadku bezdeszczowej pogody – o wzięcie okryć na widownię.
  6. Aby uniknąć kolejek w holu kasowym, prosimy o zakup biletów on-line lub wcześniej w kasie biletowej.
  7. Przy wejściu, wyjściu oraz w trakcie pobytu w Teatrze, prosimy Państwa o zachowanie odpowiedniego dystansu pomiędzy poszczególnymi osobami.

Widownia, klamki, poręcze, toalety w części publicznej są dezynfekowane każdorazowo przed wpuszczeniem Publiczności do Teatru.

Źródło : Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana zakończyła sezon artystyczny

19 czerwca 2020 roku filharmonia częstochowska zakończyła koncertem online Jubileuszowy 75 Sezon Artystyczny. Wykonane zostały między innymi : VII Symfonię A-dur Ludwiga van Beethovena oraz pieśni i fragmenty z oratoriów Józefa Haydna. Koncert wciąż można obejrzeć na oficjalnym profilu Filharmonii Częstochowskiej na kanale YouTube.

Koncert kończący 75 sezon artystyczny Filharmonii Częstochowskiej
( źródło : profil Filharmonii Częstochowskiej na kanale YouTube )

Źródło : Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

Kino Studyjne OKF Iluzja wznawia działalność

22 czerwca 2020 roku Kino Studyjne OKF Iluzja wznawia działalność. Widzowie proszeni są przez kino o :

kupowanie biletów online ( … ) w kasie kina ( … ) korzystanie z kart płatniczych, zachowanie dwumetrowego dystansu od innych osób, odkażanie dłoni: stanowiska z płynem do dezynfekcji znajdują się przy wejściu, wyjściu i obok kasy, noszenie maseczki ochronnej przez cały czas przebywania w kinie (także w trakcie seansu), zajmowanie miejsc, zgodnie z numeracją na bilecie – kino udostępnia połowę miejsc na sali, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami

Szczegółowe : repertuar i zasady wstępu do kina dostępne są tutaj

Źródło : Kino Studyjne OKF Iluzja