W związku z obchodami w 2020 r., 95. rocznicy powstania Policji Kobiecej oraz 30-lecia powstania policyjnych związków zawodowych, małopolska policja zyskała nową maskotkę przedstawiającą Smoczycę – policjantkę

Co ciekawe i warte podkreślenia jest to pierwsza maskotka policyjna w Polsce przedstawiająca policjantkę i póki co – jedyna. Prezentuje Smoka, a raczej Smoczycę w mundurze wyjściowym Policji, nawiązującym do tradycji służby funkcjonariuszy w 20-leciu międzywojennym.

Smoczyca nie ma jednak imienia, w związku z tym KWP w Krakowie zaprasza dzieci, rodziców, dziadków oraz wszystkie zainteresowane osoby do konkursu na imię dla niej. Propozycje imienia oraz dane do kontaktu, należy przesyłać na adres mailowy: konkurskwp@op.pl, do dnia 15 lipca 2020 r. W skład Kapituły Nadania Imienia, wchodzi: Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, insp. Roman Kuster oraz Prezydium Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w KWP w Krakowie.

Finał konkursu planowany jest na Święto Policji w lipcu 2020 r. Nagrodą dla najbardziej kreatywnych osób, będą pluszowe maskotki przedstawiające Policjantkę-Smoka oraz niespodzianki.

Źródło : Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie