Pandemia koronawirusa i spowodowane koniecznością walki  z nią, ograniczenia życia codziennego, rodzą wiele problemów natury nie tylko politycznej ale i prawnej, społecznej oraz gospodarczej. Wiele osób traci lub może stracić pracę, firmy tracą zamówienia i  rynki zbytu a w efekcie płynność finansową. Ludzie poszukują rozwiązania swoich problemów dotyczących pracy, załatwiania spraw urzędowych oraz szukają  pomocy w uzyskiwaniu świadczeń w ramach specustawy i innych wprowadzonych przepisów.

 Niejednokrotnie stajemy wobec tego przed koniecznością skorzystania z pomocy prawnika. Jest ona wręcz niezbędna. Jednak kryzys powoduje, że nie każdego na taką pomoc stać. Są jednak rozwiązania również dla tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Takie rozwiązanie to darmowa pomoc prawna. 

W powiecie zawierciańskim świadczy taką pomoc zespół doświadczonych prawników, radców prawnych, adwokatów i mediatorów współpracujących ze Stowarzyszeniem „DOGMA” udzielających przez telefon nieodpłatnych porad prawnych.

Szczegółowe informacje jak skorzystać z bezpłatnej porady prawnej można uzyskać 

Infolinia czynna jest  od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00

Nieodpłatna pomoc prawna w Zawierciu