Wydarzenia kryminalne z Olkusza z ostatnich dni. Na co i na kogo trzeba uważać, jak działa olkuska Policja , co się ostatnio wydarzyło w lokalnym półświatku.

Pod koniec ubiegłego tygodnia olkuska policja odnotowała kilka kradzieży portfeli. Ich właściciele stracili pieniądze, dokumenty i karty bankomatowe.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu ustalają sprawców kradzieży portfeli do których doszło w ubiegłym tygodniu. Złodziej wykorzystując nieuwagę właścicieli kradł portfel, w którym znajdowały się m.in. pieniądze i dokumenty.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i radzą jak ustrzec się przed kradzieżą.

  1. Sprawdzaj, czy nie jesteś obserwowany w trakcie robienia zakupów, a w szczególności podczas wyjmowania i wkładania portfela.
  2. Wsiadając do autobusu lub do minibusu zachowaj czujność, zwłaszcza gdy jest tłoczno.
  3. W zatłoczonych miejscach nie trzymaj telefonów komórkowych i wartościowych przedmiotów w kieszeniach zewnętrznych. Wystarczy chwila nieuwagi, by paść ofiarą przestępstwa.
  4. Nie noś portfela ani wartościowych rzeczy w tylnej kieszeni spodni, ani w reklamówce, bowiem łatwo ją przeciąć.
  5. Nie sprawdzaj co chwilę miejsca przechowywania portfela itp., takim zachowaniem można zwrócić uwagę kieszonkowca.
  6. Gotówkę noś w kilku różnych miejscach.
  7. Nie zostawiaj swojej torebki na poczekalni czy w innych miejscach. Może stać się ona łupem złodzieja.
Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Policjanci olkuskiej prewencji zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. 64–latek nie zważając na konsekwencje karne ani zagrożenie, które mógł stworzyć na drodze, wsiadł do samochodu, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek tj. 16.10.2020 roku po godzinie 18:00 . Policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę peugeota niedaleko miejscowości Witeradów. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna prowadzi auto, mając ponad 2 promile alkoholu. 64-latek niebawem odpowie za swoje zachowanie i będzie się musiał liczyć z poważnymi konsekwencjami, albowiem kodeks karny przewiduje, że za kierowanie pojazdu w stanie nietrzeźwości może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo ciągłych apeli o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę po alkoholu, policjanci wciąż ujawniają nietrzeźwych kierujących, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach narażając na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, a bardzo często swoich najbliższych.

Stracił prawo jazdy, bo przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 62 km/h

21- latek pożegnał się z prawem jazdy, przekroczył dopuszczalną prędkość. Na liczniku w terenie zabudowanym miał 112 km/h, został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Wczoraj (18.10.2020 r.) przed godziną 19.00 funkcjonariusze ruchu drogowego olkuskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. 21-letni mieszkaniec powiatu miechowskiego jechał samochodem z prędkością 112 km/h drogą wojewódzką 97 w Olkuszu. Mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wypadków drogowych.

Blisko 2 promile alkoholu miała nietrzeźwa matka, która „opiekowała” się małoletnią córką

Wczoraj (18.10.2020 r.) przed godziną 18:00, mundurowi z Komisariatu Policji w Wolbromiu interweniowali wobec nietrzeźwej kobiety, która według zgłoszenia miała nietrzeźwa spacerować z małoletnią córką i psem na terenie Wolbromia. Kobieta znajdowała się pod widocznym działaniem alkoholu, miała trudności z utrzymaniem się na nogach oraz z prowadzeniem rozmowy. Potwierdziło to badanie, które wykazało, że miała blisko 2 promile alkoholu. Jak się okazało nietrzeźwa kobieta, mając pod opieką 4 – nietanią córkę zmierzała z pieskiem do weterynarza. Zarówno dziecko, jak i kobieta trafiły pod opiekę babci.

Policjanci sprawdzą teraz czy swoim zachowaniem pijana matka mogła narazić dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. O zdarzeniu poinformują także Sąd Rodzinny.

Źródło : KPP Olkusz. Zdjęcie autorstwa Derwin Edwards z Pexels