Musimy uważać na oszustów !

Olkuska Policja ostrzega przed osobami podszywającymi się pod pracownika spółdzielni mieszkaniowej

Jak informuje olkuska policja, w środę 29 lipca 2020 roku, w godzinach rannych, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu odebrał telefon od starszej mieszkanki powiatu, która przekazała informację o usiłowaniu oszustwa, do którego doszło kilka dni wcześniej. Do drzwi mieszkania zgłaszającej miała zapukać nieznajoma kobieta, która przedstawiła się jako pracownica spółdzielni mieszkaniowej. „Przedstawicielka” spółdzielni oferowała fundusz remontowy w bardzo korzystnej cenie i bardzo zależało jej na tym, aby pieniądze od razu „wypłacić” jej do ręki. Właścicielka mieszkania zachowała czujność i nie dała się oszukać.

Pamiętajmy :

zanim wpuścimy kogokolwiek do mieszkania, powinniśmy ustalić, czy naprawdę jest to ta osoba, za którą się podaje;

  • sprawdzajmy legitymację, jaką powinni posiadać pracownicy spółdzielni i innych instytucji oraz firm; sprawdzajmy dane zamieszczone w legitymacji z danymi zamieszczonymi w dowodzie osobistym;
  • dzwoniąc do spółdzielni, zakładu energetycznego, gazowni, czy też innej instytucji korzystajmy ze znanego nam numeru telefonu; nie dzwońmy z telefonu, który daje nam do ręki potencjalny oszust, ani pod numer podany przez tę osobę;
  • w rozmowie telefonicznej z pracownikiem instytucji, sprawdźmy, czy osoba, która do nas przyszła faktycznie jest w niej zatrudniona.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informację o osobach podszywających się pod pracowników różnych instytucji-firm. Można to zrobić bardzo prosto , choćby korzystając z aplikacji mobilnej ” Moja Komenda ” , o której pisaliśmy wczoraj :

Źródło : Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu