Wydarzenia kryminalne, drogowe i bezpieczeństwo w Zawierciu i powiecie zawierciańskim


Wjechał w przystanek autobusowy

7 stycznia, po godzinie 21:00 w miejscowości Kocikowa doszło do zdarzenia drogowego. Jak wynika z policyjnych ustaleń, kierujący pojazdem typu SUV jadąc przez Kocikową, wjechał w przystanek autobusowy stojący w pobliżu remizy OSP. Następnie wycofał i odjechał w kierunku Pilicy. Wiata przystanku została uszkodzona. Policjanci ustalili, że był to pojazd koloru srebrnego, 5-drzwiowy, z kołem zapasowym na tylnej klapie.

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje, mogące pomóc w ustaleniu sprawcy, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami komisariatu w Ogrodzieńcu tel. 47 85 357 10 lub 47 85 357 16, bądź z dyżurnym zawierciańskiej komendy tel. 47 85 352 55. Informacje można także przekazać w formie elektronicznej na adres e-mail: ogrodzieniec@zawiercie.ka.policja.gov.pl. Do dyspozycji jest również formularz „Powiadom nas”, zamieszczony na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. W każdym przypadku policja gwarantuje anonimowość.


Złapani na zakazie

5 stycznia 2021 roku, zawierciańscy policjanci na ulicy 11 Listopada zatrzymali do kontroli pojazd. Jak się okazało, kierujący skodą 43-latek posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podobna sytuacja miała miejsce w środę – 6 stycznia. Mundurowi z zawierciańskiej drogówki po godzinie 09:00 na ulicy Limanowskiego kontrolowali osobowego volkswagena. Kierowca prowadził pojazd wbrew aktywnemu zakazowi. Dodatkowo okazało się, że 27-latek jest pod działaniem środka odurzającego. Mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwa.

Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2


Szybka reakcja policjantów

W pierwszy dzień nowego roku około godziny 11:00 policjanci z zawierciańskiej drogówki zauważyli palący się na jednej z prywatnych posesji na terenie Zawiercia, kosz na śmieci. Od płomieni zajęła się elewacja budynku. W pobliżu zaparkowany był samochód. Zagrożenie było poważne. Mundurowi dotarli do mieszkańców, którzy nie byli świadomi zagrożenia. Wspólnymi siłami ugasili pożar. Kosz doszczętnie spłonął. Jak się okazało doszło do przypadkowego zaprószenia ognia. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu wpłynęły podziękowania i słowa uznania za szybką reakcję i zaangażowanie policjantów. Jak napisała wdzięczna zawiercianka: „Gdyby nie reakcja Panów policjantów (…) nie wiem co by było…”.


Żródło : KPP Zawiercie

Zdjęcie autorstwa RODNAE Productions z Pexels