MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL WOKALNY IM. MONIKI SWAROWSKIEJ – WALAWSKIEJ – KRZESZOWICE 2021

103

Międzynarodowe Warsztaty i Konkurs Wokalny im. Moniki Swarowskiej – Walawskiej odbędą się w Krzeszowicach w dniach od 9 do 20 lipca 2021r.

Festiwal odbędzie się 09-20.07.2021 roku. Przesłuchania konkursowe, recital laureatów oraz większość części warsztatowej festiwalu odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Zygmunta Noskowskiego w Krzeszowicach, z którą to zespół nawiązał owocną współpracę już latem tego roku. W planach – jak co roku – wyjazdowe warsztaty plenerowe w Chochołowie, Krzeszowicach oraz koncerty z dziełami sakralnymi oraz operowymi.


Konkurs odbędzie się w trzech etapach: pierwszy z nich jest etapem wirtualnym – do końca marca zbieramy zgłoszenia konkursowe w formie formularza z załączonymi linkami do nagrań, kolejne dwa etapy odbędą się w Krzeszowicach 9-11 lipca 2021. To, co jest niestandardowe i wyjątkowe dla naszego konkursu to to, że mogą w nim brać także osoby bez wykształcenia wokalnego, ale równie utalentowane – które jednak obrały inną ścieżkę kształcenia lub nie miały możliwości nauki w szkołach artystycznych. Ponadto nasz konkurs jest otwarty dla osób od 16 roku życia – bez górnej granicy wieku.

Po konkursie odbędą się WARSZTATY WOKALNE (12-20.07.2021), które odbędą się w Krzeszowicach oraz w Osadzie Chochołów połączone z relaksem na Termach Chochołowskich. Uczestnicy chcący skorzystać z zajęć solowych będą mogli wziąć udział w pięciu lekcjach indywidualnych, a także licznych zajęciach zespołowych i seminariach wokalnych. Z lekcji mogą korzystać osoby zarówno profesjonalnie zajmujące się śpiewem, jak i początkujący.


Cały zespół wokalny efekty warsztatów zaprezentuje podczas naszych niezwykłych koncertów w przeróżnych konfiguracjach zespołowych oraz solowych. Osoby aspirujące będą miały szansę wystąpić solo wraz z naszym niezwykłym zespołem. Zainteresowani śpiewem zespołowym natomiast również znajdą dla siebie miejsce na naszych koncertach – w szerokim
repertuarze dzieł przeznaczonych dla solistów wraz z zespołem wokalnym. Poza warsztatami i spotkaniami z niezwykłymi solistami festiwalu odbędą się koncerty, m.in. w Bazylice Mariackiej, w Alwerni, na Zamku Tenczyn czy Koncert Finałowy w Filharmonii Krakowskiej im. K. Szymanowskiego.


Festiwal otrzymał patronat honorowy Krakowskiego Towarzystwa Miłośników Opery ARIA, jak również medialny m.in. TVP KULTURA, TVP 3 KRAKÓW czy RADIO KRAKÓW. Ponadto Gala Operowa na Zamku Tenczyn została objęta patronatem Parlamentu Europejskiego.

Źródło i grafiki: Biuro Festiwalowe, Justyna Skowronek