Młodzi plastycy mają swój wakacyjny plener ! W lipcu i sierpniu trwa w Rabsztynie Wakacyjny Plener Plastyczny „Zamek
Rabsztyn”, organizowany w ramach tegorocznej edycji Juromanii. Każde dziecko, które odwiedzi rabsztyński zamek, otrzyma ( materiały są wydawane w Chacie Kocjana w Rabsztynie ) bezpłatnie kredki i kartki, kartę zgłoszenia, a także materiały promujące zamek Rabsztyn, Olkusz i ziemię olkuską. Wystarczy tylko namalować wakacyjną impresję z rabsztyńską warownią w tle i oddać ją organizatorom ( albo osobiście w Chacie Kocjana , albo elektronicznie wraz z kartą zgłoszenia na adres – rabsztyn@interia.eu ). Każdy młody malarz dostanie także drobny upominek !

Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane w dniach 18 – 20 września 2020 roku na tegorocznej Juromanii. Organizatorzy Pleneru planują także wydanie kalendarza ozdobionego najciekawszymi plenerowymi pracami.

Tak o rabsztyńskim plenerze mówi Jacek Sypień, prezes Stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn” w Olkuszu :

Od siedmiu lat nasze stowarzyszenie we współpracy z partnerami organizowało w czerwcu plenery plastyczne pod zamkiem Rabsztyn. Brali w nich udział uczniowie liceów plastycznych, a także dzieci, młodzież i seniorzy. W tym roku, z racji na stan pandemii, organizacja pleneru w dotychczasowej formule nie była możliwa. Dlatego wymyśliliśmy plener, który trwa przez dwa wakacyjne miesiące, jest otwarty dla wszystkich chętnych dzieciaków i co bardzo ważne, bezpieczny dla uczestników. Liczymy, że w ten sposób zachęcimy dzieci do działań plastycznych, a jednocześnie będziemy popularyzować urokliwy zamek Rabsztyn i fajną imprezę, jaką jest Juromania

Plener został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” w Olkuszu, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu oraz Urzędem Miasta i Gminy w Olkuszu. Plener jest organizowany przy wsparciu Województwa Małopolskiego i Gminy Olkusz w ramach projektu Juromania.

Z dokładnymi informacjami na temat Pleneru można się zapoznać tutaj . Na wskazanej stronie znajdziecie drodzy czytelnicy także regulamin imprezy i kartę zgłoszeń.

Źródło : Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu