Gazeta Jurajska ma dziś przyjemność zaprosić czytelników do kolejnej wizyty w wirtualnej galerii. Dziś to wizyta szczególna – mamy bowiem okazje uczestniczyć w cyfrowym wernisażu. Naszym gościem jest bardzo utalentowany artysta – fotografik, Pan Przemysław Kruk. Mieszka w Poraju, niewielkiej jurajskiej miejscowość położonej kilkanaście kilometrów na południe od Częstochowy, fotografią zajmuje się od kilkunastu lat. O tym czym jest dla Przemysława Kruka fotografia, najlepiej mówi chyba cytat z Tadeusza Wańskiego ( polski fotografik , jeden z najwybitniejszych polskich przedstawicieli piktorializmu ), umieszczony zresztą przez naszego dzisiejszego gościa na jego stronie internetowej :

„Kocham i podziwiam motywy wielkie, klasyczne , dobrze obmyślane, odznaczające się czarem gry świateł i cieni, które obok kultury i wyobraźni artystycznej uwidoczniają pewien wysiłek twórczy danego artysty. Fotografję bowiem uważam za znakomite narzędzie dla twórczej fantazji i nie mogę się pogodzić z nowoczesnymi prądami, usiłującymi zepchnąć fotografję do roli tylko reprodukcyjnej. Tyle jest piękna obok nas w przyrodzie, że naprawdę nie pojmuję, jak można znajdować zadowolenie w oddawaniu rzeczy banalnych, chociaż technicznie doskonale sfotografowanych i o mikroskopowej dokładności, lub jak można gorączkowo i za wszelką cenę szukać coraz innych sposobów pseudo-oryginalnych i tryumfalnie ogłaszać, że wszystkie dotychczasowe zdobycze się przeżyły i nie mają racji bytu”.

Zapraszamy więc do naszej galerii

Z pracami Przemysława Kruka możemy się zapoznać także na jego profilu : https://www.facebook.com/PrzemyslawKrukPhotography/ oraz stronie internetowej Przemysław Kruk