VIII Ogólnopolskie Regaty Kacper Sailor

W dniach 27 i 28 czerwca 2020 roku w na porajskim zalewie odbyły się VIII Ogólnopolskie Regaty KACPER SAILOR. Organizatorem był jak co roku od 8 lat, YC Zefir-Drakkar

Regaty, o których z przyjemności tutaj piszemy ,  od wielu lat  lat zachęcają żeglarzy i sympatyków żeglarstwa z całego kraju  do przyjazdu w nasze skromne porajskie progi. W tym roku wystartowało 77 zawodników, z czego  Yacht Club Zefir Drakkar wystawił 9 śmiałków. 

W optymistach wystartowali Tymon Hrobot, Kornel śliwiński,Tymoteusz Śliwiński oraz Emil Tomzik. W starszej grupie Laserów wystartowali :  Maria Grabska, Maja Cieślińska, Maciej Brymora, Piotr Grabski, Szymon Kubicki. 

Pogoda  była prawdziwie  żeglarska, z wiatrem na poziomie 10 m/s czyli około 3 stopni w skali Beauforta. Piękne słońce i spokojny równy wiatr pozwolił bardzo sprawnie przeprowadzić zawody. Skład sędziowski w osobach Marian Krupa –  sędzia główny, Dagmara Michalec ,Tomasz Brymora  oraz Robert Grabski wykonał  swą pracę wzorowo, przeprowadzając w trakcie dwóch dni, siedem wyścigów. 

W klasie Laser Radial pierwsze miejsce zajął Maciej Brymora, w klasie Laser 4,7 Dziewcząt triumfowała Maria Grabska, w klasie Laser 4,7 Chłopcy na najwyższym stopniu podium stanął  Piotr Grabski – wszyscy zawodnicy z Yacht Club Zefir Drakkar. W klasie Optimist Dziewcząt zwyciężyła obecna zawodniczka Mariny Poraj, wychowanka klubu Zefir Drakkar a w grupie Chłopców wygrał Wójcik Wojciech reprezentujący  TS Kuźnia Rybnik

Regaty o puchar Starosty  Myszkowskiego 

Gościem specjalnym podsumowania regat byli Starosta Piotr Kołodziejczyk oraz v-ce Starosta Mariusz Morawiec, którzy wzięli udział we wręczeniu Pucharów ufundowanych przez Starostwo Powiatowe a także nagród ufundowanych przez Hydromirex firma  z Poraja i Kacper Global z Myszkowa. Hydromirex ufundował Rower który pojechał z drużyną z Dąbrowy Górniczej.

Tak przedstawiają się wyniki regat

Źródło : YC Zefir-Drakk